![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8382310
*
nr 838 2310
Spegel
metallram, höjd: 66 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2013
kl 18:13:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 02:15:35
1
100 kr
5/8 00:18:06
2
150 kr
5/8 15:07:00
3
400 kr
5/8 15:44:09
4
250 kr
5/8 15:45:04
4
350 kr
5/8 15:45:38
4
450 kr
5/8 17:41:04
5
500 kr
5/8 17:48:17
3
700 kr
5/8 17:51:01
5
700 kr
5/8 17:54:54
5
800 kr
5/8 18:05:32
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metallram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 838 2310
Spegel
metallram, höjd: 66 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/8 02:15:35 | 1 | 100 kr |
5/8 00:18:06 | 2 | 150 kr |
5/8 15:07:00 | 3 | 400 kr |
5/8 15:44:09 | 4 | 250 kr |
5/8 15:45:04 | 4 | 350 kr |
5/8 15:45:38 | 4 | 450 kr |
5/8 17:41:04 | 5 | 500 kr |
5/8 17:48:17 | 3 | 700 kr |
5/8 17:51:01 | 5 | 700 kr |
5/8 17:54:54 | 5 | 800 kr |
5/8 18:05:32 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metallram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53